3T Prefab Beton, Gerard Mercatorstraat 65 -70 te Lommel, produceert en levert sinds 2016 betonproducten op maat: trappen, terrassen en andere betonelementen. Het bedrijf werd al snel een grote speler op de markt. Uitbreiding, reeds aangekondigd in 2021, was noodzakelijk. In 2023 nam het bedrijf een nieuwe productieruimte in gebruik op huisnummer 70 en vanaf begin 2024 is er op de nieuwe site ook effectief productie.
Er is op de site geen enkele lozing van bedrijfsafvalwater, er is enkele lozing van sanitair huishoudelijk afvalwater in de openbare riolering.
In 2021 en 2024 werd respectievelijk voor de oude site en de nieuwe site, in samenwerking met een erkend deskundige water, het nullozerstatuut verkregen bij de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM). Het nullozerstatuut is een officiële erkenning dat het bedrijf geen (bedrijfs)afvalwater loost. Dit statuut geeft het recht op een lagere heffing voor waterverontreiniging, omdat er geen bijdrage aan de vervuiling van oppervlaktewater of rioleringen met bedrijfsafvalwater is. Het is een belangrijke stap om aan te tonen dat het bedrijf milieuvriendelijk opereert en helpt bij het optimaliseren van het waterbeheer en kosten.
#Studibo #Projecten #MilieuBewust